Tijdcapsule de grond in bij bouw islamschool
Wethouder Visscher plaatst vanochtend een tijdcapsule gevuld met tekeningen in de nieuwe Islamitische basisschool Tarieq Tarieq Ibnoe Ziyad.
De tekeningen zijn gemaakt door de leerlingen van de school. De capsule is gemaakt van een rioolbuis die aan beide kanten is dichtgemaakt. 'Als de capsule over 100 jaar opengaat, dan moeten de tekeningen een beeld geven van hoe het toen was', licht directeur Matthijs Vermaas toe.
De bouw van de nieuwe school aan de Woenselsestraat is in volle gang. De lessen gaan door op de noodlocatie in de Frankrijkstraat. De bouw is in de zomer klaar. Dan is de verhuizing. Na de zomer beginnen de lessen in de nieuwbouw.
De school heeft vijftien jaar moeten wachten op nieuwbouw. Het nieuwe spilcentrum Kronehoef krijgt veertien schoollokalen en een gezamenlijke ruimte voor de 265 leerlingen van de basisschool en een onderkomen voor Korein kinderopvang. Er is ook ruimte voor groei. In totaal kunnen er straks ruim 300 kinderen terecht.